Studenti pomažu maturantima
Autor: Ana Dragović, 22. 2. 2019.

Prije dvije godine pisalo se o njima kao “metkovskim genijalcima” i njihovu uspjehu na maturi. Danas, nakon dvije godine, opet pišemo o njima jer ti učenici ponovno oduševljavaju.

Naime, bivši učenici Gimnazije Metković i sadašnji vrlo uspješni studenti zagrebačkoga FER-a, Marko Andrić i Frano Rajič, odlučili su svoje slobodno vrijeme između ispitnih rokova posvetiti ovogodišnjim maturantima Gimnazije Metković. Dva dana će maturantima pomagati sa zadacima iz matematike i fizike za maturu te im pokušati odgovoriti na sva pitanja i nedoumice ukoliko ih bude.

Marko i Frano uvijek su bili posebni, nekada kao učenici, a sada i kao studenti. Njihov rad, uspjeh i učenje zaslužuju poseban tekst, ali ova je inicijativa iznad svega toga. Kada se Marko javio porukom da i oni žele dati nešto Gimnaziji, jer je Gimnazija puno njima dala, poprilično nas je sve ostavio bez teksta. Rijetki su takvi i neka nam se svima barem jednom u par godina dogodi jedan Frano ili Marko.” Ana Dragović, prof.
Marko Andrić: „Na ideju smo došli prateći trendove najboljih srednjih škola u Hrvatskoj, gdje je redovna praksa da studenti pomažu učenicima u pripremi mature i natjecanja pa smo pomislili da i mi to možemo raditi. Ideja je svega približiti maturu ovogodišnjim maturantima, pomoći im u svladavanju gradiva te ih usmjeriti na kvalitetne materijale za pripremu. Posebne zahvale idu i Gimnaziji koja nam je zaista u svemu izišla u susret, omogućivši nam sve što je potrebno. Nadam se da će se ovakva praksa nastaviti i u budućnosti, a maturantima želimo da upišu ono što žele.
Frano Rajič: „Obradovalo me kada je Marku sinula ideja o pripremama te smo se odmah bacili u njenu razradu. Volio bih vidjeti veću studentsku uključenost i više studentskih inicijativa u našem malom mistu i nadam se da će ova sitnica zakotrljati nešto."