Dragi maturanti
Autor: Administrator , 21. 5. 2020.

Drage maturantice i maturanti,

prije svega vam želim čestitati na uspješno završenom četverogodišnjem školovanju!

Kao ravnatelj škole neizmjerno sam ponosan na vas. U ovom teškom vremenu neizvjesnosti položili ste već jedan ispit, a to je ispit zrelosti. Pred novonastalim izazovima niste pokleknuli, već ste nas uvjerili u svoju ozbiljnost, odgovornost i odvažnost te završili školovanje u vrlo zahtjevnim uvjetima.

Čestitam i zahvaljujem vašim roditeljima, razrednicima i profesorima koji su vas u četiri godine naučili sve bitne lekcije, kako nastavne, tako i one životne!

Nažalost, vaš se zadnji dan nastave neće moći održati tradicionalnim okupljanjem u školi ili izvan nje, norijadom i popratnim sadržajima uz glazbu i ples. Svakako ne sumnjam u vašu ozbiljnost i strpljenje da izbjegnete velika okupljanja iz dobro poznatih razloga. Molim vas da svoju snagu i energiju sada usmjerite na učenje i što uspješniji ishod polaganja ispita državne mature jer će vam to u konačnici formirati budućnost. Kraj vašeg srednjoškolskog obrazovanja vam nitko neće uskratiti te ćemo to dostojanstveno proslaviti krajem mjeseca kolovoza u obliku maturalne zabave.

Uvjeren sam kako sada pomišljate da vam je netko ukrao posljednji, onaj najljepši mjesec u školi, ali ne dozvolite da vam netko ukrade mjesece i godine koji su pred vama. Sada idete dalje, sami tražeći svoj put. Nekad će taj put biti lagan, nekad težak, nailazit ćete na stvari koje će vas plašiti, neke će vas radovati. Birajte pametno, ali i slušajte svoje srce. Jedino ćete tako uvijek znati što je najbolje za vas. Iz ljubavi i od ljubavi gradite svoje ceste, budite ljudi i onda kad je to teško biti.

Svojim odlaskom iz škole ulazite u svijet odraslih. Među novim licima koje ćete upoznati, ne zaboravite na ona stara. Vrata Gimnazije su vam uvijek otvorena, u njoj imate prijatelje, profesore koji su uložili svoje znanje i trud da ponosno idete dalje i stvarate novu, sretniju budućnost za sve nas.

Voli vas vaš ravnatelj!