Nadbiskupijsko (županijsko) natjecanje iz vjeronauka srednjih škola za Splitsko-makarsku nadbiskupiju
Autor: Administrator , 19. 3. 2018.

Nadbiskupijsko natjecanje iz vjeronauka srednjih škola za Splitsko-makarsku nadbiskupiju na temu Kršćani na putu dijaloga održano je  9. ožujka 2018. u Osnovnoj školi „Josip Pupačić“ u Omišu. Nakon prethodne dvije razine, školskog i međuškolskog natjecanja, na nadbiskupijskoj razini sudjelovalo je 12 srednjoškolskih ekipa.

Gimnaziju Metković predstavljali su Anamarije Obad, Šimun Petrušić, Ivona Šuman, Nikola Trogrlić i Ana Markić, uz pratnju mentorice vjeroučiteljice Edite Jerković.

Uvodni program upriličen je u Hotelu „Plaža“ u Omišu. Natjecatelje, njihove mentore i sve nazočne goste pozdravila je ravnateljica Škole gospođa Davorka Deur. Prigodnim riječima učenicima su se još obratili župnik don Mate Čulić, omiški gradonačelnik Ivo Tomasović, predstojnik Agencije za odgoj i obrazovanje Vlade Matas i predstavnik Splitsko-dalmatinske županije Ante Radovčić. Na kraju se nazočnima obratio splitsko-makarski nadbiskup mons. Marin Barišić izrazivši ponos i radost zbog potencijala znanja i mladosti koje ima u svojoj nadbiskupiji.

Predstojnik Katehetskog ureda mr. Josip Periš pozdravio je sve nazočne te učenicima predstavio program i pravila natjecanja. Natjecanje se odvijalo u tri kruga: pisani test, tombola i Isusov mili-junak.

Završivši pisanje testova vjeroučenici su se okrijepili sendvičima i sokovima te u pratnji nekoliko domaćih nastavnika obišli crkvu sv. Mihovila, crkvu sv. Petra, tvrđavu „Mirabela“, Muzej festivala dalmatinskih klapa Omiš, svetište sv. Leopolda Bogdana Mandića u Zakučcu i hidrocentralu „Zakučac“.

Nakon čak sedam sati zabavnoga, kulturnoga i natjecateljskoga programa konačno su bile poznate pobjedničke ekipe i konačne ljestvice poretka.

Ekipa Gimnazije Metković osvojila je 8. mjesto.

Svim sudionicima natjecanja riječi zahvale uputio je mr. don Josip Periš, predstojnik Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije. Sve su ekipe dobile priznanja o sudjelovanju na natjecanju.

​                                                                Edita Jerković, vjeroučiteljica