Škola ambasador Europskog parlamenta
Ambasadori juniori na Erasmus susretu
Autor: Branka Vladimir, 5. 3. 2018.

Gimnazija Metković od 5. do 9. ožujka 2018. domaćin je Erasmus plus susreta učenika i profesora iz 9 zemalja u sklopu projekta Following the Footprints of Emperors - Tragovima rimskih careva.

Današnji susret u Gimnaziji Metković iskoristili smo i za radionicu na kojoj smo našim gostima prezentirali projekt Škole ambasadori Europskog parlamenta i s njima diskutirali o europskim temama.

Radionica je započela uvodnom riječju ambasadorice senior prof. Branke Vladimir i kratkom prezentacijom programa Škole ambasadori.

Zatim smo organizirali Kahoot kviz o znanju o EU, a učenici su bili podijeljeni u miješane timove zajedno s našim ambasadorima juniorima, koji su im pomagali u odgovorima. Nagrada (informativni i promidžbeni materijali o EU) je otišla u Makedoniju, čiji su učenici najbolje i najbrže odgovorili na pitanja.

Slijedeća aktivnost bila je diskusija u grupama. Učenici su podijeljeni u 6 grupa miješanih nacionalnosti, a u svakoj je bio bar jedan naš ambasador junior. Svaka grupa dobila je temu za diskusiju, a teme su bile naslovi naših 6 modula koje smo kroz godinu proučavali. Za svaki modul postavljeno je pitanje koji su mogući izazovi na tu temu i koja su njihova predložena rješenja. Rasprava je bila vrlo živahna i glasna, a učenici su ponudila izvrsna, informirana i kreativna rješenja.

Poslijednja aktivnost bila je zajednička fotografija za koju je bilo potrebno posložiti slova koja tvore moto EU: "United in diversity".

Poslije radionice dobili smo vrlo pozitivne komentare naših gostiju, koji su ustvrdili kako je i u njihovim državama potrebno više informirati mlade o značaju EU.