FIT ispiti
Autor: Svjetlana Bebić, 31. 3. 2023.

Čak 86 učenica i učenika Gimnazije Metković polagalo FIT ispite iz

njemačkog jezika u organizaciji Goethe Instituta. Polagale su se jezične

razine A1 i A2  u vještinama slušanja i čitanja s razumijevanjem, pisanja i

govorenja za koje će ako sve pozitivno riješe dobiti certifikate koji će im

poslužiti u traženju sezonskog posla ili zaposlenja.

U četvrtak i petak su se u našoj školi održavali ispiti u organizaciji Goethe Instituta. Ispitima je ove godine pristupilo 86 učenica i učenika te prema osobnoj procjeni svojih jezičnih vještina, te podršci njihovih nastavnica njemačkog jezika polagali različite jezične razine. Ispite su provodile certificirana ispitivačica Goethe instituta Indra Katharina Dassmann a asistirale su profesorice njemačkoga jezika Ivana Živaljić i Svjetlana Bebić, te profesor njemačkog jezika Petar Popović.

Organizacija i provedba ispita ovako velikog broja učenika je bila bezprijekorna što možemo zahvaliti vrlo čvrstoj i ozbiljnoj suradnji Gimnazije Metković i Goethe instituta, ali i našim učenicama i učenicima koji se uvijek pokažu dostojnim domaćinia predstavljajući našu Dolinu riznicom mladosti, znanja i srdačnosti. Za Fit ispite učenice i učenike su pripremale profesorice njemačkog jezika Ana Bebić i Svjetlana Bebić.

Budući da je Gimnazija Metković partner škola Goethe instituta naši učenici i profesorice njemačkog jezika uživaju niz pogodnosti u kojima se otvaraju široke mogućnosti rada na usavršavanju jezičnih vještina ovog sve privlačnijeg jezika. Goethe institut organizira svake godine za naše učenice i učenike i profesorice razne jezične radionice u korelaciji s plesom, glazbom, kazalištem, sportom, umjetnošću, fizikom, matematikom, robotikom, novinarstvom, trotjedne jezične stipendije u Njemačkoj, natjecanja s vrijednim nagradama, polaganje ispita u svrhu izdavanja jezičnih certifikata i još mnogo više.