« Svibanj 2024 »

Priznanja profesoricama Gimnazije Metković
Autor: Svjetlana Bebić, 12. 1. 2024.

„Osrednji učitelj govori. Dobar učitelj objašnjava. Superiorniji učitelj demonstrira. Izvrstan učitelj inspirira.“
William Arthur Ward

U Gimnaziju Metković stigla su priznanja i mali znak pažnje s Prirodoslovno-matematičkog fakulteta u Splitu.

Bivše učenice naše škole, Viktorija Dujmović i Anđela Maslać, nakon završene gimnazije odlučile su se za studij Fizike, odnosno Matematike i Fizike u Splitu. Kao jednu od najvećih inspiracija za svoj odabrani put izdvojile su rad profesorica Angele ĆelićAntonele DragobratovićAne DragovićLjiljane Jeličić i Ljubice Jerković.

Viktorija i Anđela dobitnice su Dekanove nagrade za izvrsnost i dobitnice Dekanove nagrade za poseban uspjeh u nastavnim i izvannastavnim aktivnostima. Istaknule su se i volonterskim radom te aktivnostima vezanim uz promociju znanosti i Fakulteta.

Nakon što su nagradili najuspješnije studente, postavili su im jednostavno pitanje: „Tko je nastavnik koji Vas je usmjerio put PMF-a, tko je nastavnik koji je u Vama probudio ljubav i strast prema prirodnim znanostima?“

Viktorija i Anđela između ostaloga ističu način predavanja koji je uvijek bio poseban, prepoznavanje učenikovih potencijala, satove koji su bili metodički odlično posloženi i pripremljeni te radionice i praktičnu nastavu…

Hvala od srca,

Angela, Antonela, Ana, Ljiljana i Ljubica