« Studeni 2022 »

Autor: Svjetlana Bebić, Ana Bebić, 2. 10. 2022.

U sklopu Erasmus+ projekta Lecker und gesund (Ukusno i zdravo) Gimnazija Metković je u razdoblju od 25. do 30.9. ugostila ukupno 24 učenika i 6 nastavnika iz Finske, Njemačke i Grčke. U školi je u ponedjeljak organiziran svečani prijam prilikom kojeg su ravnatelj Jozo Jurković, profesorice Ana Bebić Ana Dragović, Angela Ćelić, Svjetlana Bebić te učenici Gimnazije Metković svojim gostima zaželjeli dobrodošlicu. Direktorica TZ Metković Magdalena Medar Ujdur je naše goste uputila u ljepote i bogatstva našeg grada i cijele Doline Neretve, a u koja su se naši gosti imali priliku i sami uvjeriti prilikom projektnih aktivnosti, zadataka i radionica organiziranih uz pomoć naših učenika i sugrađana. Uz mnoge projektne aktivnosti naši gosti su uživali i u fotosafariju, berbi mandarina, posjetu vinogradu i vinariji Volarević, Solani Ston te tvrtci Novalis d.o.o koja proizvodi 100% prirodne sokove GUUC. U Dubrovniku je u sklopu projekta organiziran i Dan Europe gdje su nam svečani prijam upriličili Žana Marević – pročelnica Upravnog odjela za poslove župana i Županijske skupštine, Ana Čeović - viša savjetnica u Upravnom odjelu za obrazovanje, kulturu, znanost i sport, te Marko Potrebica - ravnatelj Studentskog centra Dubrovnik.