« Svibanj 2024 »

ONLINE KONFERENCIJA ERASMUS DAYS U GIMNAZIJI METKOVIĆ
Autor: Svjetlana Bebić, 13. 10. 2023.

U tjednu od 9. do 14. listopada ove godine na području cijele Hrvatske, ali i Europe, održana je manifestacija #ErasmusDays, kojom se želi proširiti svijest o prednostima Erasmus plus programa za sve njegove sudionike.

Ovaj program Europske komisije kojim se promiče mobilnost, učenje, tolerancija i raznolikost, u ovoj godini stavlja poseban naglasak na Europsku godinu vještina, u cilju povećanja zapošljivosti i jačanja interkulturalnih vještina.

Toj temi priključila se i Gimnazija Metković na online konferenciji koja je organizirana 13. listopada za sve sudionike i zaineresirane za ovaj program. Na virtualnom okruglom stolu putem platforme Google Meet sudjelovali su profesori koji vode Erasmus projekte i učenici koji su sudjelovali u dosadašnjim mobilnostima ili su zainteresirani da se prijave za nove projekte.

Tako je prof. Ana Dragović predstavila projekte Mathfluencers, Digital Education for Innovation in School, Arts for Climate Change, Half a Degree Change i Think Global, Learn Being an Entrepreneur in Europe, prof. Dana Svaguša predstavila je projekt Planting Ideas on Stage, a prof. Branka Vladimir projekt Big Data Unites Sciences and Arts. Prof. Ana Bebić predstavila je mogućnosti mobilnosti i učenja koje nudi Erasmus akreditacija za Gimnaziju Metković. Osim toga, prikazani su videouradci i prezentacije učenika koji su sudjelovali u dosadašnjim mobilnostima, kako bi s novim sudionicima podijelili svoja iskustva ugošćavanja stranih partnera, mobilnosti u partnerske škole i rada na raznolikim projektnim zadatcima.

Kao što smo opet pokazali, Erasmus plus program “obogaćuje živote i širi vidike”.